Призначення
Бинт еластичний призначений для надійної фіксації кінцівок і створення пов'язок будь-яких типів. Бинт складається з нетканих волокон.
Виріб має ширину 7,5 та 5 сантиметрів та завдовжки – 4,5 метрів.
Переваги
Перевага виробу перед звичайним марлевим бинтом в тому, що він чіпляється сам за себе за принципом липучки. Завдяки цьому матеріал не сповзає, що не віджимає судини, його можна самостійно зафіксувати в будь-якому місці на тілі.
- Тривалий час експлуатації без втрати якості.
- Саморегулювання довжини і ширини. При необхідності відрізати або відірвати потрібний шматок полотна не складно, що не вплине на властивості тканини.
- Надійність пов'язки.
Коли потрібно застосовувати еластичний самофіксуючий бинт:
- Вивих суглобів нижньої або верхньої кінцівки (крім тазостегнового і плечового).
- Легке розтягнення м'язів і зв'язок.
- Розтягнення середнього ступеня тяжкості без пошкодження шкірних покровів.
- Період реконвалесценції (одужання) після переломів і важких розтягнень, надривів м'язів і зв'язок.
- Профілактика повторної травми при підвищеному навантажені на кінцівку, тканини якої були раніше пошкоджені.
- Протипоказання для використання еластичного бинта самофіксуючого типу.
Протипоказання для застосування самофіксуючого еластичного бинта:
- Пошкодження шкірних покривів.
В цьому випадку рана не дихає, що в 10% випадків призводить до виникнення анаеробної інфекції, гнійного запалення поверхні рани і інших ускладнень.
- Хвороби судин на ділянці накладення пов'язки.
Наприклад, при варикозному розширенні вен накладення пов'язки із самофіксованого полотна протипоказано через можливий нерівномірний розподіл тиску і порушення кровообігу.
- Перелом кістки.
- У перший час до накладення гіпсової пов'язки можна застосовувати бинт в якості тимчасової іммобілізації, але вже з другої доби, коли кінцівка в місці перелому опухає і збільшується в розмірах, бинт тільки зашкодить.
Неправильне накладення пов'язки - основна причина тривалого відновлення після травми.
Стягуючі властивості пов'язки не повинні перешкоджати кровообігу і лімфотоку. Якщо ці умови не дотримуються, носіння бинтової пов'язки може викликати гіпотрофію і кисневе голодування тканини.
Для того щоб не опинитися в складній ситуації з використання еластичного бинта потрібно дотримуватися всіх правил його використання. Якщо після накладення пов'язки дистальні відділи кінцівки змінили свій колір - негайно зніміть полотно і перев'яжіть пов'язку зменшивши ступінь фіксації.
Розміри самофіксуючих бинтів
Особливості та поради
1) 5-6 см * 4 метри. Для гомілково-ступневого, ліктьового, зап'ястного суглобів. Можна використовувати для накладення пов'язки дітям. При накладенні кожний наступний виток бинта повинен накладатися на 1,5-2 см на попередній.
2) 8 см * 4 (6) метра. Для колінного суглоба і стегна. Пов'язку застосовують при варикозному розширенні вен нижніх кінцівок. Пов'язки з еластичних бинтів краще накладати у напрямку до серця (від дистального кінця кінцівки до медіального).
3) 10-12 см * 4 (6-8) метра. Для бинтування нижньої кінцівки або повністю плечового пояса. Використання широких і довгих бинтів в медичній практиці незручно, тому такі бинти частіше використовують в травматології або комбустіології.
Важливо! Ступінь фіксації, для еластичного бинта, важлива властивість, так як для кожного виду травми необхідний унікальний рівень натиску.
Умовно можна розділити фіксацію на три рівні, де перший максимально низький, а третій - максимально високий. При надриві середнього ступеня тяжкості, коли гіпсова пов'язка не призначена, але потрібно зберегти максимальну нерухомість кінцівки, краще використовувати еластичні когезивні бинти зі здатністю до розтягування близько 90%. Така пов'язка не буде стискати шкіру і порушувати кровообіг. Але при русі травмованої ділянки вона здатна стримувати і запобігати недоречній амплітуді.
Коли спортсмену потрібно перестрахуватися і захистити стару травму від інтенсивного фізичного навантаження, потрібно вибрати максимальну ступінь розтяжності, що дозволяє не обмежувати рух, а просто утримувати травмований суглоб.
Використання
Злегка розтягнути бинт, зафіксувати на ураженій ділянці тіла шляхом здійснення необхідної кількості витків (мінімум два), зайве відрізати.
Способи намотування самоклеючих бинтів
Спосіб № 1.
Намотування «вісімкою» найчастіше використовується для обмотки ніг.
Спосіб № 2.
Кругове намотування застосовується дуже часто на руках, в області суглобів, якщо необхідно зафіксувати невелику ділянку тіла.
Спосіб № 3.
Спіралевий спосіб один з найпопулярніших в спортивній медицині. Рекомендується використовувати для швидкого фіксування великих ділянок тіла. З особливою обережністю застосовувати під час фізичних навантажень.
Зберігання
Мінімальна температура зберігання (С⁰): -10; Максимальна температура зберігання (С⁰): +40.
Зберігати в сухому місці далеко від джерел тепла і прямих сонячних променів, не допускати попадання вологи.
Колір: камо блакитний, зеленийВиробник: REA TAPE, Корея
- Ціна: Ціну уточнюйте