Процедура тейпування, що має на увазі наклеювання спеціальних пластирів кінезіо-тейпів популярна і затребувана серед лікарів, масажистів, спортсменів, фітнес інструкторів і людей, які страждають від різних м'язових і суглобових болів, і втомилися постійно застосовувати таблетки і ліки для прискорення відновлення після травм і зняття больових синдромів.
До переваг використання кінезіо-тейпів відносять:
- висока ефективність і відсутність в складі будь-яких лікарських засобів,
- зручність використання і тривалість носіння,
- мінімальний ризик виникнення побічних ефектів і лише невеликий перелік протипоказань до використання даної методики.
Завдяки всьому цьому метод тейпування знайшов широке застосування не тільки у дорослих, але і у дітей – кінезіо-тейпи успішно застосовуються при лікуванні ДЦП, вальгусної деформації, порушення постави і багатьох інших відхиленнях. Але перш, ніж почати користуватися цим унікальним кольоровим пластиром, без ліків, дія якого ґрунтується лише на механічних і фізіологічних ефектах, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією із застосування кінезіо-тейпа для того, щоб уникнути поширених помилок і досягти максимальних результатів при проведенні процедури тейпування.
Інструкції як наклеїти кінезіо-тейпи
Незалежно від виду тейпування і показань до застосування, є загальні правила та інструкції по правильному наклеювання пластиру кінезіо-тейпа, яких необхідно дотримуватися для найкращого результату.
Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Перш за все необхідно підготувати те місце, куди буде приклеєний тейп. Шкірний покров в місці приклеювання кінезіо-тейпа повинен бути чистий і попередньо знежирений, інакше прилягання тейпа буде неідеальним. Якщо пластир доведеться наклеїти на місце з густим волосяним покривом, необхідно заздалегідь видалити волосся цієї ділянки за допомогою звичайної бритви, намагаючись робити це максимально акуратно для уникнення виникнення порізів і подряпин при голінні, тому що тейпи не можна наклеювати на відкриті рани.
Наступний крок - це правильне накладення тейпа на шкіру. Для більш легкого видалення паперової основи (підкладки) кінезіо-тейпа потрібно тримати заздалегідь відрізаний шматочок стрічки бавовняної стороною до себе, відклеюючи папір вказівним і великим пальцями по мірі накладення аплікації. Кінці відрізка тейпа (так звані «якоря») з двох сторін бажано зробити закругленими, зрізавши ножицями кінчики, що дозволить пластиру довше протриматися на шкірі. Якоря необхідно клеїти без натягу, для більш міцного утримання. При нанесенні основної частини, треба стежити за тим, щоб не утворювалося складок на клейовій стороні тейпа. Найкраще пластир клеїться на розігріту шкіру, тому можна попередньо розтерти місце нанесення або ж розігріти його механічно. Також для більш міцного прилягання до шкіри стрічку рекомендується розтерти по всій довжині аплікації паперовою підкладкою, що залишилася від тейпа, або долонею, намагаючись уникати країв стрічки. Після нанесення на тіло можливий невеликий свербіж протягом 10-20 хвилин, це пов'язано з впливом тейпа на шкірні рецептори. Якщо ж свербіж триває більше години, тейп слід видалити.
Початок і кінець тейпа завжди повинні бути довжиною 3-5 см і ніколи не натягуються, незалежно від місця і способу накладення тейпа.
Залежно від стану пошкодженої ділянки, кінезіо-тейпи можна накласти двома способами - в нерозтянутій або розтягнутій формі. Як правило, використовують Х, Y і I-образні смужки, і смужки з отвором. Тонізуючий ефект - КТ клеїться зверху вниз, підтримуючий і релаксуючий ефект - КТ клеїться знизу вгору. Смужки з отвором використовуються в коригуючому кінезіотейпінзі і клеяться в залежності від поставлених завдань (зв'язкова, сухожильна, лімфатична корекція, механічна, функціональна і т.д.).
I-образні смужки - наклеюються з натягом від 10% до 30%, залежно від поставлених завдань. Якоря (3-5 см), наклеюються без натягу. Використовуються для обмеження руху шкіри і створення додаткового простору над областю запалення або набряку, покращують лімфоток.
Y-образні смужки - наклеюються рівномірно з натягом приблизно 20%, починаючи з підстави, за винятком останніх 3-5 см; після чого по черзі наклеюються хвости. Y-образна форма використовується для механічної корекції (фіксація фасції в необхідної позиції, обмеження її руху в небажаному напрямку; стабілізація суглоба).
X-образні смужки - використовуються на довгих м'язах. Натяг створюється середині м'язи, а краї кінезіо-тейпа наклеюються без натягу. Після накладення КТ можна займатися навіть водними видами спорту.
Інструкції як правильно зняти кінезіо-тейп
Так як основою тейпа є клей, то багатьох при застосуванні даного виробу лякають неприємні відчуття при його знятті. Тут немає нічого страшного, головне робити все гранично акуратно, щоб не травмувати ділянку шкіри. При знятті попередньо намоченого пластиру на шкірі залишаються залишки клею, які в подальшому дуже важко видалити. Тому відклеюватися тейп слід тільки, коли він знаходиться в повністю сухому стані, знімаючи його плавним рухом горизонтально шкірі у напрямку росту волосяного покрову.
Також є багато допоміжних засобів для безболісного зняття тейпів, які можна придбати разом з пластиром. Наприклад, є спеціальні спреї та рідини для зняття кінезіо-тейпа, які розпорошуються на поверхню тейпа перед зняттям, розм'якшуючи його і дезактивує клейовий шар тейпа. Після нанесення спрею, слід почекати 3-4 хвилини для активації компонентів спрея, після чого пластир легко і безболісно знімається з шкіри.
Кінезіо-тейп бажано не носити більше 5 діб, корисніше буде замінити його на новий. При виникненні будь-яких неприємних відчуттів або алергічних реакцій необхідно відразу ж зняти кінезіо-тейп.
Показання до використання тейпів
Перелік захворювань і показань до застосування кінезіо-тейпів дійсно дуже великий, ось далеко не повний список з них:
- травми, забої, ушкодження шкірних покровів будь-якої етіології, крім відкритих ран;
- проблеми з функцією суглобів: неправильне положення, зменшення рухливості, деформації, посттравматична реабілітація;
- профілактика і лікування надмірного напруження м'язового апарату, як наслідок активного спорту або будь-якої важкої фізичної роботи;
- неврологічні і вісцеральні болі (головний біль, розлад шлунку);
- зменшення запального процесу, зняття гематом і набряклості;
- зняття больового синдрому;
- використання на постінсультному етапі для більш ефективної реабілітації;
- в ортопедії при лікуванні п'яткових шпор, сколіозі та коригування постави;
- в педіатрії можливе використання при ДЦП, вальгусі і ін.
Протипоказання до застосування кінезіологічного тейпа
Ряд відносних і абсолютних протипоказань щодо застосування кінезіо-тейпів:
- не до кінця обстежене захворювання або захворювання без остаточного діагнозу, щоб уникнути погіршення стану;
- цукровий діабет, що потребує консультації з приводу тейпування з ендокринологом;
- пухлинні новоутворення, що мають тенденцію до метастазування;
- висока температура і сильна набряклість організму;
- ниркова або серцева недостатність;
- тромбоз;
- вагітність в періоді першого триместру, якщо тейп наноситься на область живота;
- алергічна реакція на тейпування.
Також рекомендується для кращого наклеювання, більш тривалого користування і безболісного зняття тейпа, використовувати різноманітні спеціалізовані спреї і засоби для тейпування, які можна придбати під час покупки кінезіо-тейпа. Наклеювати пластир необхідно за 30 хвилин до тренування, щоб травмоване місце встигло «звикнути» до даного виду терапії. Тейпи можна наносити на чутливі зони або зони повішеного алергічного відповіді, але з використанням підкладкових матеріалів. Це ж стосується і нанесення тейпа дітям.
Зберігання
Зберігайте виріб при температурі від 15 до 20 С⁰, тобто при кімнатній температурі.
Зберігати в сухому місці далеко від прямих джерел тепла і прямих сонячних променів, не допускати попадання вологи.
Форма випуску: рулон 5 см х 5 м.
Матеріал: 100% бавівна.
Колір кінезіо-тейпа має тільки естетичне значення.
Виробник: REA TAPE, Корея
- Ціна: Ціну уточнюйте